رفتن به بالا

تلفن : 021_ 44 20 50 90

کابین دوش | Shower Boxکابین دوش های شیشه ای پرتو نما , تحولی نوین در صنعت ساختمان

برای بهره مندی بیشتر از فضای حمام چه فکر و ایده ای اندیشیده اید؟

 

شرکت صنایع آلومینیوم پرتو نما در سال ۱۳۸۹ موفق به واردات , تولید و عرضه انواع دوردوشی ( کابین دوش ) ویژه حمام , با کیفیتی عالی و زیبایی منحصربفرد شد.

سیستم کابین دوش شیشه ای پرتو نما با پروفیل های اختصاصی با آلیاژ استاندارد جهانی ( بیلت ۶۰۶۳ ) و با توجه به فضای موجود محل , مونتاژ و نصب میگردد.

سیستم کابین دوش پرتو نما بصورت ریلی و با استفاده از شیشه های سوپر کلیر سکوریت به ضخامت های ۶ میلیمتر , ۸ میلیمتر و ۱۰ میلیمتر قابل تولید می باشد.

کابین دوش شیشه ای

مشکل بزرگ و عمده ای در ساختمان های امروزی وجود دارد که حمام بسیار کوچک می باشد و فضای کافی ندارند و حمام ها و سرویس های آن ها یا مشترک می باشد و یا اینکه خیلی کوچک می باشند و این نمی تواند مردم را راضی نگه دارد و همیشه کمبود هایی در زندگی احساس می کنند . انسان ها همیشه عاشق زیبایی و به دنبال زیبایی بودند .

پیشرفت علم و تکنولوژی و زیبایی پرستی انسان ها باعث شد که تدابیری برای زیبایی حمام ها و پاک بودن آن ها از جرم و قارچ و رطوبت اندیشیده شود که بسیار موثر و نتیجه بخش بوده است .

یکی از این تدابیر ارزشمند کابین دوش ها ( دور دوشی ) می باشند که هم در خانه های کوچک به کار برده می شوند و هم برای جدا سازی حمام ها از سرویس های بهداشتی در منازلی که این دو مشترک می باشند به کار برده می شوند .

 

انواع کابین دوش

کابین دوش یا دور دوشی انواع مختلفی دارند و اتاقک های شیشه ای می باشند که در انواع ساده و پیشرفته ارائه می شوند .

 

کابین دوش ساده :

این نوع از کابین دوش ها اتاقک های شیشه ای می باشند که معمولا در اشکال مستطیلی ارائه می شوند و فقط دارای دوش می باشند .

کابین دوش شیشه ای

کابین های دوش پیشرفته :

این نوع دوش کابین ها دارای دوش های دستی و سیستم های نمایش و کنترل دما و سیستم های صوتی و تصویری و ماساژور های پا و جکوزی و سونا و سیستم های تهویه و نورپردازی های LED می باشند . کابین دوش های پیشرفته با اینکه پیشرفته تر می باشند و امکانات بی نظیری دارند ولی جای کمتری را حتی نسبت به کابین های ساده اشغال می کنند . این کابین ها نسبت به هزینه ای که گذاشته می شود امکانات بیشتری در اختیار مصرف کنندگان می گذارند .

 

کابین های دوش دست ساز :

نوع دیگری از کابین دوش ها ، کابین های دست ساز می باشد که می توان آن ها را با تهیه دیوار های شیشه ای و نصب در قسمت فرو رفته و تهیه سینی اکلریلیک کف به صورت جداگانه ، به صورت دست ساز ایجاد کرد ، گرما و بخار آب در درون این نوع از حمام ها نگه داشته می شوند و مناسب برای فضاهای فرو رفته در منازل می باشد .

 

تولید کابین دوش

برای درست کردن کابین دوش های پایدار باید از شیشه های سخت و محکمی که ایمنی بسیار بالایی دارند استفاده شود . شیشه های به کار رفته برای تولید این دور دوشی ها حتما باید از جنس سکوریت شده باشند . این نوع از شیشه ها بسیار محکم و با دوام می باشند و به راحتی در اثر ضربات فرو نمی ریزند . قطر دیواره های شیشه ای در کابین دوش ها بین ۶ تا ۱۰ میلیمتر می باشد و هرچه قدر این قطر ها زیادتر باشند ایمنی و استحکام بالاتری خواهند داشت و بیشتر و بهتر گرمای حمام را نگه می دارند . شیشه های های کابین دوش حق انتخاب بیشتری به خریداران می دهند زیرا روی شیشه های سکوریت قابلیت ایجاد طرح به وسیله سند پلاست بر روی آن ها وجود دارد.

شیشه های قاب دار :

شیشه هایی که دارای قاب می باشند استحکام بیشتری دارند و بسیار با دوام تر می باشند . قاب های شیشه ها انواع متفاوتی دارند و می توانند از نوع آلومنیومی و یا از نوع کرومی باشند که انواع آلومینیومی آن ها بهترین و با دوام ترین آن ها می باشد و ضخامت های بالایی نیز دارند . این نوع از قاب ها ضد آب و ضد خش می باشند و در مقابل اکسید شدن مقاوم می باشند .

 

اجزای تشکیل دهنده کابین دوش

۱) کابین دوش ها در های زیبا و متنوعی نیز دارند که به صورت کشویی یا تاشو و یا لوله ای و محوری تولید می شوند . نوع تاشو و کشویی آن ها فضای کمتری را می گیرند و توسط کارشناسان فروش و تولید کنندگان توصیه می شوند ولی اگر فضای زیادی در خانه ها موجود باشد و برای باز و بسته شدن در , فضای کافی موجود بود می توان از نوع محوری و لوله ای استفاده کرد .

 

۲) سینی فضای دوش از دیگر اجزای تشکیل دهنده کابین دوش ها می باشد که جنس آن ها می تواند سنگ های یک تکه یا اکریلیک باشد . این سینی ها در زیر دوش ها نصب می شوند تا جلوی خروج آب از محوطه مخصوص دوش را بگیرند . همچنین سینی فضای دوش باعث می شود که آب بندی و مکش آب خوب باشد . این سینی ها ابعاد و اندازه های متفاوتی دارند و هر چه قدر عمق بیشتری داشته باشند عملکرد آن ها بهتر خواهد بود . این سینی ها موجب صرفه جویی در مصرف آب نیز می شوند . سینی های اکریلیک مدل ها و کیفیت های متفاوتی دارند .

 

برای تهیه کابین دوش به چه نکاتی باید توجه شود ؟

در تهیه کابین دوش علاوه بر این که باید دقت شود که از مکان ها و تولید کننده های معتبر خریداری کرد باید به نوع آن و شیشه های به کار رفته و قاب های شیشه ها دقت نمود تا جنس های تقلبی با قیمت پایین و گاها" با همان قیمت را به جای جنس های اصل نخرید .

 

در قاب های شیشه ها گاهی پلاستیک فشرده را با روکش نقره ای یا رنگ های آلومنیومی می پوشانند و به جای قاب های آلومینیومی به فروش می رسانند در حالی که قاب های پلاستیکی هم کیفیت پایین تری نسبت به قاب های آلومینیومی دارند و هم قیمت آن ها پایین تر می باشد .

 

علاوه بر موارد گفته شده خود آلومینیوم هایی که برای تولید قاب به کار می روند بسیار متفاوت می باشد و گاها به جای جنس مرغوب و با کیفیت ، آلومینیوم های بی کیفیت و نا مرغوب و بازیافتی که قیمت آن ها نیز پایین می باشد به کار برده می شود . قاب ها امنیت شیشه ها را تامین می کنند و اگر به درستی و ایمن بودن آن ها دقت نشود , شیشه ها در اثر ضربه های کوچک ریخته و خسارت های جبران نا پذیری ایجاد می کنند .

دیدگاه